2002 - 2004թթ. - Պետական ծառայողի որակավորում, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիա
2016թ. մինչ օրս - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քաղաքացիական, սոցիալ-տնտեսական եւ մշակութային իրավունքների պաշտպանության վարչության պետ
2015 - 2016թթ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Անհատական դիմումներով իրավունքների պաշտպանության վարչության պետ
2013 - 2015թթ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Անհատական դիմումներով իրավունքների պաշտպանության վարչության պետի տեղակալ
2012 - 2013թթ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քաղաքացիական, սոցիալ-տնտեսական եւ մշակութային իրավունքների վերականգնման բաժնի պետ
2011 - 2012թթ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քաղաքացիական եւ քաղաքական իրավունքների վարչության առաջատար մասնագետ
2010 - 2011թթ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քրեադատավարական եւ զինծառայողների իրավունքների վերականգնման բաժնի մասնագետ

2002 – 2004 - Qualification for a Public Servant, Public Administration Academy of the Republic of Armenia
1998 – 2002 - Yerevan State University, Department of Law, Bachelor of Laws
2016 to present - Head of Department for Protection of Civil, Social-Economical and Cultural Rights of the Office of Human Rights Defender of RA
2015 – 2016 - Head of Department of Protection of Rights on Individual Applications of the Office of Human Rights Defender of RA
2013 – 2015 - Deputy Head of Department of Protection of Rights on Individual Applications of the Office of Human Rights Defender of RA
2012 – 2013 - Head of Unit for Restoration of Civil, Social-Economical and Cultural Rights of the Office of Human Rights Defender of RA
2011 – 2012 - Leading specialist of Department of Civil and Political Rights of the Office of Human Rights Defender of RA
2010 – 2011 - Specialist of Department of Restoration of Criminal Procedural Rights and Rights of Military Servicemen of the Office of Human Rights Defender of RA