Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այցելել է Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն։ Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն ու կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը Պաշտպանին ներկայացրել են կենտրոնի ընթացիկ աշխատանքներն ու զարգացման հետագա ծրագրերը։
Արմեն Մուրադյանը նշել է, որ կենտրոնը գործում է որպես ամբողջական վերականգնողական համալիր, որտեղ առողջական խնդիրներից բացի լուծվում են նաև հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների սոցիալական ինտեգրման, կրթության և աշխատանքի հարցեր:
Մարդու իրավունքների պաշտպանը շատ բարձր է գնահատել կենտրոնի ստեղծման համար կատարված աշխատանքն ու պատրաստակամություն հայտնել իր իրավասության շրջանակում աջակցել հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների իրավունքների պաշտպանությանը։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ծրագրեր իրականացնելու ուղղությամբ։

The Human Rights Defender Arman Tatoyan, visited the Homeland Defender’s Rehabilitation Center. The Rector of the Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi Armen Muradyan and the Director of the Center Haykuhi Minasyan presented to the Defender the ongoing activities of the Center and further development programs.
Armen Muradyan mentioned that the Center operates as a complete rehabilitation complex, where, in addition to health issues, social integration, education and work issues of military servicemen with disabilities are solved as well.
The Human Rights Defender highly appreciated the work that has been done for establishing the Center and expressed his readiness to support the protection of the rights of military servicemen with disabilities within his mandate. An agreement was reached to implement joint projects.