Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Լիբանանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մայա Դաղերին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում համագործակցության հարցեր՝ հաշվի առնելով նաև դեսպանի երկարամյա աշխատանքի փորձը մարդու իրավունքների ոլորտի միջազգային կառույցներում: Պաշտպանը դեսպանին տեղեկացրել է, որ ներգրավված է այլ երկրների բարեփոխումների ծրագրերին։ Ավելին, անցյալ տարի Պաշտպանի աշխատակազմի փորձն ուսումնասիրելու համար Հայաստան են այցելել այդ երկրների պատվիրակությունները։
Դեսպանը կարևորել է Պաշտպանի աշխատանքը եւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում փոխանակման ծրագրեր իրականացնել Լիբանանի Մարդու իրավունքների ազգային հանձնաժողովի հետ։

Today, the Human Rights Defender Arman Tatoyan has received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lebanon to the Republic of Armenia Maya Dagher.
During the meeting, the cooperation issues in the field of human rights protection were discussed considering the long-term work experience of the Ambassador at international human rights institutions. The Defender informed the Ambassador that he is involved in reform projects in other countries. Moreover, last year, delegations from these countries visited Armenia to study the experience of the Defender’s Office.
The Ambassador highlighted the work of the Defender, and an agreement was reached to implement exchange projects with the Lebanese National Human Rights Commission in the future.