Մարդու իրավունքների պաշտպանն աշխատանքային խումբ է գործուղել Ջերմուկ
Ամուլսարի հանքի շահագործման հետ կապված իրադարձություններին տեղում ծանոթանալու նպատակով Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ աշխատանքային խումբ է գործուղվել Ջերմուկ քաղաք։
Այցի ընթացքում նախատեսվում են քննարկումներ Գնդևազ համայնքի բնակիչների, Ամուլսարի հանքի չշահագործման համար տարածքում հերթապահություն իրականացնող քաղաքացիների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։ Առանձին քննարկումներտեղի կունենան նաև Ջերմուկի համանքապետարանում։
Հաշվի առնելով լրատվամիջոցների և սոցիալական ցանցերի հրապարակումները՝ առանձին դիտարկում կիրականացվի քաղաքում ոստիկանական ուժերի կուտակումների հետ կապված։ Այս հարցով Պաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծին երեկ հասցեագրվել է 3 ահազանգ Ջերմուկի բնակիչներից։
Նշենք, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանն իր իրավասության սահմաններում շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել Ամուլսարի հանքի շահագործման շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունները։

The Human Rights Defender Dispatched a Working Group to Jermuk
A working group has been dispatched to Jermuk to get acquainted with the developments on Amulsar mine exploitation.
During the visit, discussions will be held with the residents of Gndevaz community, citizens that stay on duty near the mine for its non-exploitation, and civil society representatives. Separate discussions will also be held at the administration of Jermuk community.
Taking into consideration the media and social networks publications, a separate monitoring will be carried out regarding the accumulation of police forces in the city. This issue was raised by 3 calls received via the hotline of the Defender’s Office from Jermuk residents yesterday
The Human Rights Defender continues to give special attention within his mandate to the developments with regard to Amulsar mine exploitation.