ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին:
Արման Թաթոյանը դեսպանին է ներկայացրել Մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության առաջնահերթությունները, ինչպես նաև «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի նոր կարգավորումները և դրանց կիրառման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը հետաքրքրվել է Հայաստանում մարդու իրավունքների զարգացումների առնչությամբ ձեռնարկվող քայլերի վերաբերյալ, ինչպես նաև կարևորել է Պաշտպանի հաստատության դերը երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցում:
Հանդիպման ավարտին կողմերն իրենց պատրաստակամությունն են հայտնել ամրապնդել և ընդլայնել ձևավորված համագործակցությունը:

Today RA Human Rights Defender, Arman Tatoyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia, Jonathan Lacôte.
Arman Tatoyan presented to the Ambassador the priorities of the Human Rights Defender’s activities, the new regulations by RA Constitutional Law on the Human Rights Defender and the measures taken for their implementation.
During the meeting, the Ambassador expressed interest in the steps taken towards human rights development in Armenia, as well as highlighted the importance of the role of the Defender’s Institution in human rights protection across the country.
At the end of the meeting, the parties expressed readiness to strengthen and expand the existing cooperation.