Նոյեմբերի 27-ին Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ընդունել է «Ագաթ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Կարինե Գրիգորյանին, նույն ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Աշոտ Մարգարյանին, «Մոբիլիթի ինթերնեյշնլ» ԱՄՆ կազմակերպության ծրագրերի մասնագետ Սյուզի Գրիմսին, Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի ներառական կրթության մասնագետ Վիրջինիա Աթկինսոնին և «Դիսըբիլիթի ինֆո» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Մուշեղ Հովսեփյանին:
Պաշտպանը կարևորել է հասարակական կազմակերպությունների աշխատանքը հաշմանդամություն ունեցող անձանց հասարակություն ներառելու, նրանց համար հավասար հնարավորություններ ապահովելու, սոցիալական պաշտպանություն իրականացնելու գործում:
Արման Թաթոյանը ներկայացրել է հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության ոլորտում Պաշտպանի աշխատակազմի գործունեությունը, ինչպես նաև անդրադարձել է «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության և սոցիալական ներառման մասին» նոր օրենքի նախագծին, որի մշակման գործընթացին ակտիվ մասնակցություն է ունեցել նաև Պաշտպանի աշխատակազմը:
Հանդիպման ավարտին քննարկվել է նաև Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի և հասարակական կազմակերպությունների հետագա համագործակցության, համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հարցը:

On November 27, RA Human Rights Defender received the President and representative of Agat NGO Karine Grigoryan and Ashot Margaryan, Project Specialist of Mobility International USA Susie Grimes, Inclusion Specialist of the International Foundation for Electoral Systems (IFES) Virginia Atkinson and the representative of Disability Info NGO Mushegh Hovsepyan.
The Defender highlighted the importance of the work of NGOs in the involvement of persons with disabilities in society, ensuring equal opportunities for them and social protection.
Arman Tatoyan presented the activities of the Defender's Office in protection of the rights of persons with disabilities, as well as referred to the draft law on “Protection of rights of persons with disabilities and social inclusion ", in the development of which the Defender's staff was also actively engaged.
At the end of the meeting further cooperation and implementation of joint projects between Human Rights Defender of Armenia and NGOs were also discussed.