ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հրավերով Հայաստանում է գտնվում Վրաստանի հանրային պաշտպան Նինո Լոմջարիայի գլխավորած պատվիրակությունը։
Եռօրյա այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկում ազատությունից զրկված անձանց իրավունքների ապահովման վիճակի մասին, աշխատանքային հանդիպում՝ նվիրված մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունների փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև համատեղ այց քրեակատարողական հիմնարկներ։
Վրաստանի հանրային պաշտպան Նինո Լոմջարիան առանձնազրույցներ կունենա նաև ազատությունից զրկման վայրերում գտնվող ազգությամբ վրացի անձանց հետ։

A delegation headed by the Public Defender of Georgia Nino Lomjaria is in Armenia by the invitation of RA Human Rights Defender Arman Tatoyan.
Plans for the three-day visit included a discussion on human rights protection in places of deprivation of liberty, a working meeting aimed at generating exchange of experience between national human rights institutions, as well as a visit to penitentiary institutions.
Public Defender of Georgia Nino Lomjaria will have private interviews with Georgians who are currently in places of deprivation of liberty.