Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մարդու իրավունքների պաշտպանության մի շարք ոլորտներում երկու հաստատությունների միջև համագործակցության հնարավոր ձևաչափերի հարցը, ինչպիսիք են խոսքի ազատությունը, լրագրողների իրավունքները, մարդու տնտեսական իրավունքները և այլն:
Հատուկ անդրադարձ է կատարվել Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի մարդու իրավունքների հետազոտական և կրթական կենտրոնի շրջանակում վերապատրաստման դասընթացների կազմակերպման գործընթացում չեխ գործընկերների հետ համագործակցության հարցին:

Today the Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan had a working meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to the Republic of Armenia Petr Mikyska.
During the meeting the parties discussed possible formats of cooperation between two institutions in different fields of human rights protection, such as freedom of speech, rights of journalists, human social rights and etc.
A special reference was made to the cooperation with Czech partners in organizing trainings within the framework of the Human Rights Research and Educational Center at the Human Rights Defender’s Office.