Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ժնևում հանդիպում է ունեցել Միավորված ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատար Միշել Բաչելետի հետ։
Հայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպանը հանդիպման ընթացքում ներկայացրել է իր գործունեության առաջնահերթությունները։ Մասնավորապես, քննարկվել է խոշտանգումների կանխարգելման, կանանց ու երեխաների իրավունքների, հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող, հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ տարվող աշխատանքը և մի շարք այլ հարցեր:
Արման Թաթոյանը նշել է, որ ներկայում իր գործունեության ակտիվ ուղղությունն է երկրի իրավապաշտպան համակարգի կատարելագործումը և խթանումը, այդ թվում՝ մարդու իրավունքների կրթության և վերապատրաստումների միջոցով: Այս աշխատանքների առաջնահերթ նպատակներից է կարծրատիպերի վերացումը, որոնք խոչընդոտում են հաճախ բարեփոխումների իրականացումը: Կարևոր է նաև համագործակցությունը պետական մարմինների, քաղաքացիական հասարակության և միջազգային գործընկերների հետ:
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը կարևորել է համագործակցությունը ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի հետ, այդ թվում՝ խոշտանգումների կանխարգելման, կանաց իրավունքների պաշտպանության և մի շարք այլ ոլորտներում: Արման Թաթոյանը նշել է ակտիվ համագործակցություն է հաստատված նաև գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի հետ՝ կապված ՄԱԿ-ի համընդհանուր պարբերական վերանայման գործընթացի հետ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանն ու ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատարը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել խորացնել հետագա համագործակցությունը:

The Human Rights Defender Arman Tatoyan had a meeting with the United Nations High Commissioner for Human Rights Michelle Bachelet Jeria.
During the meeting, the Human Rights Defender of Armenia presented the priorities of his activities. Particularly, issues related to the prevention of torture, the rights of women and children, mental health, protection of the rights of persons with disabilities and other issues were discussed.
Arman Tatoyan noted that at present, the improvement and promotion of the country's human rights protection system is an active direction of the activities, particularly through human rights education and trainings. One of the primary goals of this work is the elimination of stereotypes, which often hinder the implementation of reforms. Cooperation with state bodies, civil society and international partners is also important.
The Human Rights Defender of Armenia stressed the importance of cooperation with the Office of the UN High Commissioner for Human Rights, including in the fields of torture prevention, the protection of women's rights, and etc. Arman Tatoyan noted that an active cooperation is also established with the Office of the High Commissioner with regard to the UN Universal Periodic Review mechanism.
The Human Rights Defender and the UN High Commissioner for Human Rights agreed to further strengthen the cooperation.