ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է ՌԴ-ում մարդու իրավունքների հանձնակատարի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարաս Ֆեդոտովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նրանք Հայաստան են այցելել մասնակցելու փախստականների և ապաստան հայցող անձանց իրավունքների վերաբերյալ Պաշտպանի արտահերթ զեկույցի քննարկմանը:
Հանդիպման ժամանակ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովայի հետ ձևավորած սերտ համագործակցությունն ինչպես Օմբուդսմանների եվրասիական դաշինքի շրջանակում ու միջազգային այլ հարթակներում, այնպես էլ երկկողմ հարաբերությունների ձևաչափում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կոնկրետ գործերով փոխադարձ իրավական օգնության կատարելագործման հարցեր:

Arman Tatoyan, the RA Human Rights Defender received the delegation headed by Taras Fedotov, Deputy Head of the Office of the Human Rights Commissioner in the Russian Federation.
They visited Armenia to participate in the discussion of the Human Rights Defender’s Ad Hoc Public Report on the Rights of Refugees and Asylum Seekers.
During the meeting, the Human Rights Defender of Armenia highlighted the established close cooperation with the Commissioner for Human Rights in the Russian Federation Tatyana Moskalkova both within the framework of the Eurasian Alliance of Ombudsmen and other international platforms, and in the framework of bilateral relations.