Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները երկօրյա չհայտարարված այց են իրականացրել Տավուշի և Գեղարքունիքի մարզերում տեղակայված զորամասեր՝ Պաշտպանին հասցեագրված բողոքների քննարկումն ապահովելու, ինչպես նաև զինծառայողների իրավունքների ապահովման վիճակին ծանոթանալու նպատակով: Այցերի ընթացքում ուսումնասիրվել է տրամադրվող բուժօգնության որակը, առանձնազրույցներ են տեղի ունեցել զինծառայողների հետ, սպայական և շարքային կազմի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց հուզող խնդիրները:
Արձանագրված խնդիրները քննարկվել են զորամասերի հրամանատարների հետ, այցի արդյունքների ամփոփումից հետո համապատասխան գրություններ կհասցեագրվեն Պաշտպանության նախարարություն:
Նախորդ այցերի ժամանակ արձանագրված և Պաշտպանի կողմից բարձրացված առանձին խնդիրներ կապված բժշկական օգնության տրամադրման հետ ստացել են դրական լուծում։

The representatives of the Human Rights Defender have made unannounced two-day visit to the military units in Tavush and Gegharkunik regions to ensure the discussion of the complaints addressed to the Defender, as well as to get acquainted with the state of protection of servicemen's rights. During the visits, the quality of provided medical care was examined, interviews were held with the servicemen, officers and privates presented their concerns.
The identified issues were discussed with the commanders of the military units. The corresponding official letters will be send to the Ministry of Defense after the results of the visit are summarized.
Some issues related to the provided medical care which were identified during the previous visits and raised by the Defender have been successfully solved.