Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության (ICRC) ղեկավար Քլեր Մեյթրոին և նույն կազմակերպության Պաշտպանական բաժնի համակարգող Զուրաբ Բուրդուլիին:
Պաշտպանը շնորհավորել է նորանշանակ Քլեր Մեյթրոին կարևոր առաքելության ստանձնման կապակցությամբ և բարձր է գնահատել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հետ ձևավորված բարձր գործընկերությունը և վստահության վրա հիմնված հարաբերությունները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։ Մասնավորապես, քրեակատարողական հիմնարկներում մարդու իրավունքների երաշխավորման նպատակով համատեղ քննարկումների կազմակերպում, տեղեկատվության փոխանակում և այլն։
Արման Թաթոյանը ներկայացրել է վերջերս Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում քաղաքացիական բնակչության ուղղությամբ գնդակոծությունների կապակցությամբ իրականացված փաստահավաք աշխատանքների արդյունքում ձեռք բերված տեղեկությունները, ինչպես նաև բարձրացրել Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող Կարեն Ղազարյանին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Today, the Human Rights Defender Arman Tatoyan, received the Head of Delegation of International Committee of the Red Cross (ICRS) in Armenia Claire Meytraud and the Coordinator at the Protection Unit of the same organization Zurab Burduli.
The Defender congratulated the newly-appointed Claire Meytraud on assuming an important mission and emphasized the high level of cooperation and trust-based relations with the International Committee of the Red Cross (ICRC).
During the meeting issues with regard to expanding the cooperation were discussed. In particular, organization of joint discussions aimed at guaranteeing human rights in penitentiary institutions, exchange of information, etc.
Arman Tatoyan presented the information obtained during the recent fact-finding activities on the shootings towards civilian population in the borderline villages of Tavush region and raised a number of issues related to Karen Ghazaryan, who is in captivity in Azerbaijan.