Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այցելել է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի ղեկավար Լևոն Բարսեղյանին։
Պաշտպանն առանձնազրույց է ունեցել նրա հետ: Պաշտպանի աջակցությամբ Լևոն Բարսեղյանը տեղափոխվել է անհրաժեշտ պայմաններով խուց: Նրան տրամադրվել են հիգենիայի անհրաժեշտ պարագաներ, ռադիոընդունիչ և այլն:
Պաշտպանի աշխատակազմում նախաձեռնված է քննարկման ընթացակարգ՝ օրենքով նախատեսված լիազորությունների ողջ ծավալով Լևոն Բարսեղյանի իրավունքների ապահովմանն ուղղված քայլեր ձեռնարկելու նպատակով: Առանձնազրույցի ընթացքում բարձրացված բոլոր հարցերի, այդ թվում՝ կապված ազատությունից զրկելու հիմքերի հետ, գրություն կհասցեագրվի քրեական հետապնդման մարմիններին:

The Human Rights Defender Arman Tatoyan visited Head of Asparez Journalists’ club Levon Barseghyan, who is in Nubarashen Penitentioary Institution of RA Ministry of Justice.
The Defender had a private interview with him. With the Defender’s support Levon Barseghyan was transferred to a cell with necessary conditions. He was provided with hygiene items, radio, etc.
A discussion procedure was initiated at the Defender’s Office aimed at taking steps to ensure Levon Barseghyan’s rights to the fullest of the mandate prescribed by the law. Statements with regard to all the questions raised during the interview, including questions related to the grounds of depriving of liberty, will be addressed to criminal prosecution bodies.