Այսօր՝ մարտի 16-ին, Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի սոցիալական գիտությունների և սերվիսի ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանողները դասախոսների ուղեկցությամբ այցելել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ։ Արման Թաթոյանն ապագա լրագրողներին է ներկայացրել Պաշտպանի աշխատանքի սկզբունքներն ու ուղղությունները, անդրադարձել լրագրողների աշխատանքի կարևորությանը։
«Ժողովրդավարական պետությունում լրագրողի աշխատանքն առանցքային է: Այն ունի հանրային կարևորություն և հանրային մարմինների նկատմամբ հասարակական վերահսկողության կարևոր երաշխիքներից է: Լրագրողի աշխատանքի շնորհիվ է, որ հասարակության յուրաքանչյուր ներկայացուցիչ հնարավորություն է ստանում հետևելու հանրային գործառույթի իրականացմանը կոնկրետ մարմնի կողմից»,- ասել է Արման Թաթոյանը։
Նա ուսանողներին հորդորել է ապագայում պրոֆեսիոնալ աշխատանքով նպաստել մեր երկրում լրագրության ինստիտուտի զարգացմանը, ինչպես նաև ժողովրդավարության ամրապնդմանը։

Today, on March 16, third-grade students, accompanied with lecturers, from the Faculty of Social Sciences and Service of Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences visited RA Human Rights Defender’s Office. Arman Tatoyan presented the Defender’s working principles and directions, referred to the importance of journalists’ activities.
“A journalist’s work is crucial in a democratic society. It has public importance and is one of the important guarantees of public supervision over public entities. It is due to a journalist’s activities that every member of the society gets an opportunity to follow implementation of public function by a given entity”, said Arman Tatoyan.
He encouraged the journalists to direct their professional activities into contributing to the development of the institution of journalists in our country, as well as to the strengthening of democracy.