ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը և Պաշտպանի աշխատակազմի Իրավական վերլուծության վարչության պետ Լուսինե Սարգսյանը այսօր աշխատանքային հանդիպում են ունեցել «Դիսըբիլիթի ինֆո» տեղեկատվական հասարակական կազմակերպության նախագահ Զարուհի Բաթոյանի և կազմակերպության աշխատակիցների հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել հաշմանդամություն ունեցող անձանց հուզող խնդիրներին, այդ թվում՝ տեղեկատվության ազատությանը, հասարակական ընկալման մեջ գոյություն ունեցող կարծրատիպերին, օրենսդրական ոլորտում առկա բացերին: Զարուհի Բաթոյանը ներկայացրել է կազմակերպության գործունեությունը:
Քննարկվել է նաև ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի և հասարակական կազմակերպության հետագա համագործակցության, համատեղ իրականացվող ծրագրերի հարցը:

Today, the RA Human Rights Defender Arman Tatoyan and Lusine Sargsyan, the Head of the Legal Analysis Department of the Defender’s office had a meeting with Zaruhi Batoyan, the president of Disability Info informational NGO and her staff members.
During the meeting the parties discussed issues of people with disabilities including freedom of information, the stereotypes in public perception and existing legislative gaps. Zaruhi Batoyan introduced the activities of the NGO.
The future cooperation between the RA Human Rights Defender and the NGO, and the implementation of joint projects in the future were also discussed.