Այսօր Արման Թաթոյանը ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստանում գտնվող Գերմանիայի Բունդեսթագի պետիցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Գեռո Շտոռյոհանին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրներում մարդու իրավունքների պաշտպանության առաջնահերթություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Պաշտպանը ներկայացրել է ինստիտուտի գործունեության ոլորտները՝ շեշտելով, որ արտահերթ զեկույցներ կազմելիս ուսումնասիրվում է նաև գերմանական փորձը: Արման Թաթոյանը կարևորել է նաև Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության հետ ակտիվ աշխատանքը, ինչի արդյունքում իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Գեռո Շտոռյոհանն ներկայացրել է Պետիցիոն հանձնաժողովի գործունեությունը, կառուցվածքը, աշխատանքի ծանրաբեռնվածությունը:

Today, Arman Tatoyan received the Chairman of the Petitions Committee of the German Bundestag Gero Storjohann who is in Armenia on an official visit.
During the meeting, the parties discussed a number of priorities with regard to human rights protection in both countries.
The Defender presented the fields of institution’s activities and emphasized that when developing ad hoc reports, the German experience is being examined. Arman Tatoyan stressed the importance of active cooperation with German Embassy in Armenia, as a result of which various projects are implemented.